• header1.png

Ідентифікація та резистентність

втоматичний мікробіологічний аналізатор VITEK 2 Compact

 

Автоматичний мікробіологічний аналізатор VITEK 2 Compact (виробництво bioMerieux, Франція) призначений для ідентифікації мікроорганізмів і визначення їх чутливість до антибіотиків. Це сучасний, потужний, компактний прилад, що прекрасно зарекомендував себе у світі та в Україні.

Пропонуються моделі на 15, 30 або 60 досліджень одночасно.

Широкий спектр досліджень

Витратними матеріалами для аналізатора є одноразові картки VITEK 2, технологія яких бере початок у інноваційних космічних програмах NASA, де вони використовувались для ідентифікації інфекцій астронавтів.

Кожна картка VITEK 2 ззовні нагадує пластикову кредитну картку та містить 64 мікролунки із біохімічними субстратами або антибіотиками. Картки для проведення ідентифікації та антибіотико-чутливості розділені, тому, залежно від потреб лабораторії, можна або проводити ідентифікацію без чутливості, або тільки визначати чутливість до антибіотиків, не витрачаючи кошти на зайві тести. Ідентифікація мікроорганізмів проводиться по багатьох біохімічних тестів. Антибіотикограма визначається на підставі оцінки мінімальних інгібуючих концентрацій (МІК) до ряду антибіотиків у кожній картці. Такі можливості дозволяють із 100% гарантією визначити вид мікроорганізму та призначати хворому правильну дозу антибіотика.

 • Для видової ідентифікації мікроорганізмів:
  • грам-негативних,
  • грам-позитивних,
  • нейсерій і гемофілів,
  • анаеробів,
  • дріжджеподібних,
  • бацилярних
 • Для оцінки чутливості мікроорганізмів до антибіотиків:
  • більше 10 карток із різними наборами антибіотиків

Легкість в роботі

Аналізатори VITEK 2 Compact не мають аналогів по рівню автоматизації усіх етапів роботи. Оснащені комп'ютером і простим у використанні програмним забезпеченням на базі Windows. Отримання результату на VITEK 2 Compact передбачає всього 3 етапи:

1) виділення чистої культури
2) приготування суспензії
3) внесення її до апарату.

Після внесення карток до системи аналізатор сам виконує завантаження проб, герметизацію, інкубацію, зчитування, обробку даних, видачу та інтерпретацію результатів тощо.

Використання даного апарату дозволяє значно економити час лаборанта, який при звичайній схемі роботи витрачається на приготування середовищ, їх розливання, відбраковування неякісних середовищ, засів мікроорганізмів, періодичну перевірку результатів, зчитування результатів з кожної пробірки або чашки.

Прискорення отримання результатів

Аналізатор VITEK 2 Compact автоматично кожні 15 хвилин перевіряє кожну лунку картки в різних місцях по кілька разів. Якщо на якомусь з етапів картка визнається позитивною, а мікроорганізм ідентифікованим, то картка автоматично віддаляється з системи, результат поступає в базу даних пацієнтів. У систему закладений індивідуальний підхід до кожного мікроорганізму, тобто швидкість отримання результатів залежить тільки від швидкості росту мікроорганізму. Таким чином, час до отримання результату щодо ідентифікації або чутливості мікроорганізмів може займати від 3 до 10 годин.

Стандартизація отримуваних результатів

Картка – це повністю готовий продукт, який пройшов всі етапи контролю якості виробником. Вся продукція стандартизована, незалежно від випущеної партії.

Обробка даних

У систему VITEK 2 Compact вбудовано унікальну експертну програму з елементами штучного інтелекту Advanced Expert System (AES™). Ця програма визначає механізми резистентності досліджуваних мікроорганізмів, підтверджує результати ідентифікації та чутливості, порівнюючи їх з наявною в ній обширною базою даних. Здійснює попередження, виводячи інформацію на екран або вбудований принтер, при виявленні нетипових профілів резистентності (наприклад, змішана культура, знов виявлена резистентність). Надає звіт про конкретний механізм резистентності, виявлений у штама, що тестується (наприклад, β-лактамази розширеного спектру). Прилад дозволяє здійснювати епідеміологічний контроль отриманих результатів. Зберігає всі отримані результати в своїй базі даних.